یا ابا عبدالله انّی اتقرّب الی الله

همه این رفت و آمدها همه برای همینه ها! همه این کلافگی، این اشکها، مشکی پوشیدن، شب و روز بیتوته کردن، شب و روز منتظر بودن واسه همینه که بعد از عاشورا حس کنیم چند قدم به خدا نزدیک شدیم تا هدفمون گم نشه.....

انّی سلم لمن سالمکم .....

حضرت سیّد‌الشّهدا از اون موقع نه تا الان، بلکه تا زمان ظهور همیشه نگران روابط نه شیعه بلکه تمام بنده های عالم بوده. الخلق عیال الله؛ تمام آدمهای روی زمین اهل اینها هم محسوب می‌شن پس تعصب‌شون رو هم داره..... حضرت تا آخرش هم دلسوزی می‌کرد هی تاخیر می‌انداخت شاید دو نفر برگردند کار به اون جا نرسه.

آدم ها برای این که در مقابل خدا تسلیم بشند، باید در مقابل هم سلم داشته باشند، محبت داشته باشند، این اصله، بنای عالم بر سلم و مداراست.

 و حرب لمن حاربکم.....

چه دشمن بیرونی و چه دشمن درونی. دشمنان درونی‌شون این رذایلیه که تو ماها پره، تا وقتی که این‌ها رو نخوایم برطرف کنیم اگه تو جریان عاشورا بودیم می‌خواستیم وایسیم بجنگیم. چون جنگ عاشورا جنگ رذایل با فضایل بود.  هیچ کدوم از اصحاب امام حسین چرک نبودند اما اون طرف رو نگاه کنید پر از چرکی و رذایل و سیاهی بودند که نتونسته بودند مداواش کنند، شده بود شمشیر.

ائمه مجمع الفضایل هستند و نکته مهم اینجاست که از دید خدا هر کسی بیشتر این فضایل رو در خودش جمع کرده باشه با علی نسبت بیشتری داره، با حسین نسبت بیشتری داره.

اینکه می گن اعتقاد به ولایت مثل اعتقاد به خدا فطریه یعنی همین؛ یعنی این ولایت یه مصداق داره که اسم علیّ بن ابیطالبه. حالا همه آدمها توی درونشون این خوبی رو دارن اما یه عده به مصداق نرسیدن اسمش رو نمیدونند.

آدمها اسم حسین رو داشته باشند و دستشون تو جیب همدیگه باشه؟ اسم علی رو داشته باشند و نگاهشون به همدیگه نگاه کینه باشه؟ رفتارشون با همدیگه رفتار غضبناک باشه؟

ما از خودمون باید شروع کنیم؛ تا این اتفاق نیفته چیزی درست نمی‌شه .

 

إنّ الله لا یغیّر ما بقوم حتّی یغیّر ما بأنفسهمتاريخ : ۱۳٩٠/٩/٢٦ | ۱٠:٠٠ ‎ب.ظ | نویسنده : ساحل | نظرات ()
.: Weblog Themes By VatanSkin :.