شعیب بن یعقوب می‌گوید: به محضر موسی بن جعفر علیه السلام وارد شدم حضرت فرمودند:

«قَدِمْتَ أَمْسِ وَ وَقَعَ بَیْنَکَ وَ بَیْنَ أَخِیکَ خُصُومَةٌ فِی مَوْضِعِ کَذَا حَتَّى تَشَاتَمْتُمَا وَ لَیْسَ هَذَا مِنْ دِینِی وَ لَا مِنْ دِینِ آبَائِی فَلَا نَأْمُرُ بِهَذَا أَحَداً مِنْ شِیعَتِنَا فَاتَّقِ اللَّهَ فَإِنَّکُمَا سَتَفْتَرِقَانِ عَنْ قَرِیبٍ بِمَوْتٍ فَأَمَّا أَخُوکَ فَیَمُوتُ فِی سَفْرَتِهِ هَذِهِ قَبْلَ أَنْ یَصِلَ إِلَى أَهْلِهِ وَ تَنْدَمُ أَنْتَ عَلَى مَا کَانَ مِنْکَ إِلَیْهِ فَإِنَّکُمَا تَقَاطَعْتُمَا وَ تَدَابَرْتُمَا فَقَطَعَ اللَّهُ عَلَیْکُمَا أَعْمَارَکُمَا»

دیروز به فلان جا وارد شدی در حالی که بین تو و برادرت درگیری و نزاع درگرفت به گونه‌ای که بعضی از شما دیگری را لِساناً سرزنش و شتم کردید، دشنام دادن در دین من و پدران من نیست، ما هرگز به کسی دستور به دشنام نمی‌دهیم و اجازه نمی‌دهیم که مردم به یکدیگر ناسزا بگویند، تقوا داشته باشید نسبت به خدایی که به غیر از او خدایی نیست.

مرگ به زودی میان تو و برادرت فاصله می‌اندازد آگاه باش! برادرت در سفر می‌میرد قبل از این که به خانواده‌اش برسد و به زودی تو نادم  و پشیمان می‌شوی بر آن چیزی که از تو نسبت به برادرت صادر شده تو از حرف نازیبا نسبت به او شرمنده می‌شوی.

 

حضرت می‌فرمایند:علت این که برادرت در سفر می‌میرد آن است که شما خود با دشنام از یکدیگر جدا شدید و خداوند سبحان عمر هر دو نفر شما را کوتاه کرد.

برگرفته از www.emamraoof.irتاريخ : ۱۳٩۱/۱٠/۱ | ۱٢:٤٢ ‎ب.ظ | نویسنده : ساحل | نظرات ()
.: Weblog Themes By VatanSkin :.