در ملاکی 3:3 آمده است:

"او در جایگاه پالاینده و خالص کننده نقره خواهد نشست"

این آیه برخی از خانم‌های کلاس انجیل خوانی را دچار سردرگمی کرد. آن‌ها نمی‌دانستندکه این عبارت در مورد ویژگی و ماهیت خداوند چه مفهومی می‌تواند داشته باشد. از این رو یکی از خانم‌ها پیشنهاد داد فرایند تصفیه و پالایش نقره را بررسی کند و نتیجه را در جلسه بعدی انجیل خوانی به اطلاع سایرین برساند. 

همان هفته با یک نقره‌کار تماس گرفت و قرار شد نحوه کار او را از نزدیک ببیند. وقتی طرز کار نقره‌کار را تماشا می‌کرد، دید که او قطعه‌ای نقره را روی آتش گرفت و گذاشت کاملاً داغ شود. نقره‌کار توضیح داد که برای پالایش نقره لازم است آن را در وسط شعله، جایی که داغتر از همه جاست نگهداشت تا همه ناخالصی‌های آن سوخته و از بین برود. زن اندیشید: ما نیز در چنین نقطه داغی نگه داشته می‌شویم.

بعد دوباره به این آیه که می‌گفت: «او در جایگاه پالاینده و خالص کننده نقره خواهد نشست» فکر کرد. از نقره‌کار پرسید آیا واقعاً در تمام مدتی که نقره در حال خلوص یافتن است، تو باید آنجا جلوی آتش بنشینی؟ مرد جواب داد بله، نه تنها باید آنجا بنشینم و قطعه نقره را نگهدارم بلکه باید چشمانم را نیز تمام مدت به آن بدوزم. اگر در تمام آن مدت، لحظه‌ای نقره را رها کنم، خراب خواهد شد.

زن لحظه‌ای سکوت کرد. بعد پرسید: «از کجا می‌فهمی نقره کاملاً خالص شده ست؟»
مرد خندید و گفت: «خوب، خیلی راحت است، هر وقت تصویر خودم را در آن ببینم.»

 

اگر امروز داغی آتش را احساس می‌کنی، به یاد داشته باش که خداوند چشم به تو دوخته و همچنان به تو خواهد نگریست تا تصویر خود را در تو ببیند.


and he shall sit as a refiner and purifier of silver:and he shall purify the sons of Levi, and purge them as gold and silver, that they may offer unto the LORD
an offering in righteousness

malachi 3:3تاريخ : ۱۳٩۱/۱٠/٦ | ٥:٤٦ ‎ب.ظ | نویسنده : ساحل | نظرات ()
.: Weblog Themes By VatanSkin :.