ای جهان ریزه خور خوان عطای تو جواد      ای زجود تو کرم گشته گدای تو جواد

برخی از تجربیات لطیف دوستان رو تقدیم می‌کنیم به امام جواد (ع) مولای مهربانمان:

اولین درسی که از تفکر کردن به "یا لطیف" تونستم بگیرم اینه که سعی کنم زود عصبانی نشم... راستش دیروز با خودم فکر می‌کردم وقتی در مقابل کسی که کار درستی انجام نداده عصبانی می‌شم و اعتقاد دارم که خداوند یه جایی جوابش ره میده ولی چرا همون لحظه‌ای که من عصبانی می‌شم این کار رو نمی‌کنه و به اصطلاح به روی خودش نمیاره و با لطافت خودش صبر می‌کنه. این جا بود که گفتم باید از لطیف بودن خداوند یادبگیرم و زود عصبانی نشم ... باید من هم مثل خدا بتونم صبر کنم و عصبانیت خودم ره بروز ندهم. از وقتی که به این موضوع فکر می‌کنم خیلی راحت تر از قبل به کارهایی که اطرافیانم انجام می‌دهند نگاه می‌کنم و همین یه آرامشی بهم میده.

 

یه معنی یالطیف ریزبینی و دقته. پس توی کارهامون هر کاری باشه با ریزبینی و دقت انجام بدیم. خوب کار کن،سمبل نکن، هیچ کس هم نبینه خدا که می‌بینه، تو اداره هستی با دقت و لطافت کار انجام بده، تو خونه حتی داری اشپزی می‌کنی با دقت و درست انجام بده بنده‌های خوب خدا می‌خواهند بخورند... همین کارها عمل صالح است و خدا دوست داره... یارم مشکل پسنده... 

 

چندین سال قبل، وقتی دختر خواهرم کوچک بود زمان‌های زیادی پیش من بود و من مسول مراقبت و سرگرم کردن او بودم. هنگامی که یاد کار شخصی‌ای که باید انجام می‌دادم می‌افتادم و یا برایم کاری پیش می‌آمد، از اینکه مجبور بودم او را نگه دارم و نمی توانستم کار خودم را با خیال راحت انجام دهم ناراحت می‌شدم و باقی زمان را با بی‌حوصلگی سر می‌کردم تا خواهرم برسد. بعد از مدتی به این مطلب فکر کردم که الان مهمترین کاری که باید انجام داد چیه؟ بازی با بچه یا انجام کار خودم. به خودم جواب دادم که اون پیش من امانته و باید تمام تلاشمو بکنم تا وقت جفتمون تلف نشه. تا بیشترین و بهترین بازی ها را با او بکنم. تا بیشترین اموزش و رشد از طریق این بازی ها برای او بدست بیاد. تا از این زمانی که داره طی می شه بالاترین لذت رو ببریم و ... این جوری شد که احساس من نسبت به بازی با او عوض شد. از نکته هایی که خواهرم درباره مفیدتر کردن این زمانها می‌گفت این بود که وقتی می‌خوای به کار خود بپردازی تلاش کن بچه این کار را به چشم یک بازی ببیند تا احساس نکند مشغول کار خودت هستی و نق و غر بزند. مثلا کاری مشابه ان به بچه بسپار. این جوری هم اون بهش خوش می‌گذشت و هم من به کارام می‌رسیدمتاريخ : ۱۳٩٢/٢/۳۱ | ۱٠:٢٠ ‎ق.ظ | نویسنده : ساحل | نظرات ()
.: Weblog Themes By VatanSkin :.