باز هم جمعه انتظار

آنچه برای همگان ضروری و میسور است، ایجاد و حفظ ارتباط روحی و معنوی با آن حضرت است که در پرتو رعایت ادب حضور و ارتباط با آن حضرت تحصیل خواهد شد.

انجام دادن مستحبات و اعمال صالح به نیابت از آن حضرت و اهدای ثواب آن به ارواح طیّب عترت طاهره (علیه السلام) از بهترین راه هایی است که میتواند ارتباط انسان با آن وجود مبارک را تأمین کند.

و بهترین حالت در چنین نیابتی، آن است که انسان در برابر عمل خویش از آن امام خواسته ای نداشته باشد، چرا که از قدر عملش میکاهد. چون خواسته های ما به قدر ادراک ماست و ادراک ما بیشتر به حجاب تمنیات ما محجوب است، مطلوب متوقّع ما نیز محدود خواهد بود. 

پس بهتر است که برابر این ادب، به پیشگاه آن حضرت چیز خاصی را پیشنهاد ندهیم، زیرا او از آن دسته است که سجیّتهم الکرم، بنابراین شایسته آن است که در انتظار عطای او باشیم، چرا که آنچه آن حضرت به اقتضای خویش عطا می‌‏کند ماندنی است.

آیت الله جوادی آملی

آیت الله جوادی آملی، وظیفه ما مقابل امام زمان، آنچه برای همگان ضروری و میسور است، ایجاد و حفظ ارتباط روحی و معنوی با آن حضرت است که در پرتو رعایت ادب حضور و ارتباط با آن حضرت تحصیل خواهد شد، انجام دادن مستحبات و اعمال صالح به نیابت از آن حضرت و اهدای ثواب آن به ارواح طیّب عترت طاهره، ارتباط انسان با وجود مبارک صاحب الزمان،، سجیّه کریم، ادب حضرت مهدی، دست ما هر روز ، مست خواهش است    در پی آدینه ی آرامش است، امام زمان، مهدی موعود، صاحب الزمان، بقیه الله، انتظار، فرج، امام زنده، عکس گل نرگس، گلهای نرگس، شعر مذهبی، شعر آئینی

موضوعات مرتبط: انتظار، گنجینه سخنان بزرگان، نمامتن

/ 5 نظر / 14 بازدید
hadis

خداوند لبخند زد دختر آفریده شد! لبخند خدا روزت مبارک [قلب] البته ببخشید با تاخیر [خجالت]

رایحه

دلم کمی خدا می خواهد... کمی سکوت... کمی اشک... کمی آخرت.... دلم،دل بریدن می خواهد! از خود و هر آنچه غیر خداست......... کمی آغوش آسمانی نیاز من است... دلم یک کوچه بدون بن بست می خواهد!! و یک خدا! تا کمی با هم قدم بزنیم.... فقط همین!

امير شاگرد حاج مختار

سلام. ممنونم كه به وبلاگ استاد سر زدي . اميدوارم موفق باشي وبلاگ خوبي داري .

سی سیب

سلام همقدم عزیز،مطالبتون حقیقتاًغنی وپرمحتوا بود از چند مورد استفاده کردم.